-
-
[news]Szkolne dni projektowe
[news]EGZAMINY POPRAWKOWE
[news]Drodzy uczniowie
[news]ZDAWALNOŚĆ EGZAMINU MATURALNEGO 2013
[news]Konkurs PAX ET BONUM
[news]Zakończenie roku szkolnego
Liceum Ogólnokształcace
im. Braci Sniadeckich
ul. Partyzantów 4
59-900 Zgorzelec
tel/fax: +48 75 7752512
e-mail: zgorzeleclo@wp.pl
news > Szkolne dni projektowe
Szkolne dni projektoweW dniach 24 - 27.06.2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu odbywały się warsztaty tematyczne z akrobatyki, graffiti, breakdance, muzyczne, perkusyjne, recyklingowe oraz dziennikarskie. Działania te związane były z realizacją niemiecko-polskich szkolnych dni projektowych na temat kultury młodzieżowej w regionie Görlitz - Zgorzelec. Uczestnikami projektu była 100-tka uczniów z Liceum, z Gimnazjum Łużyckiego oraz Melanchthon Mittelschule z Görlitz.

Uwieńczeniem wspólnej pracy uczniów była prezentacja końcowa podczas, której uczestnicy przedstawili efekty swojej 4 dniowej pracy: 4 poziomowa piramida, 4 style breakdance, własne utwory muzyczne, dwujęzyczna gazeta opisująca całość projektu, graffiti na ścianie Centrum Sportowego, koncert perkusyjny gdzie uczniowie grali zamiast tradycyjnych bębnów na wiaderkach oraz pokaz stworzonych nowych, użytecznych rzeczy z tak zwanych "śmieci".

Uczniowie pomimo tego, że była to końcówka roku szkolnego byli bardzo zaangażowani i otwarci na nowe umiejętności i zadowoleni z uczestnictwa w projekcie Second Attempt, który finansowany był z Funduszu Małych Projektów w Euroregionie Nysa Polska - Saksonia 2012-2014. Koordynatorem projektu w Liceum Ogólnokształcącym była Magdalena Siemaszko, opiekunami Dorota Chitruń i Regina Semenowicz.


_____________
Autor: Daniel Aniszkiewicz